PCS | Podnikatelské centrum Slavičín

750 milionů na odborné školení zaměstnanců
Úterý, 20 Duben 2010 07:31

Evropský dotační program Educa otevírá druhou výzvu.

Už podruhé mají malé, střední i velké průmyslové firmy příležitost získat finanční podporu z Evropské unie na projekty specifického vzdělávání svých zaměstnanců. Příjem žádostí o dotace v hodnotě 0,5 až 8 milionů korun bude spuštěn už 3. května, uskuteční se
i série vzdělávacích seminářů pro zájemce o dotaci. Výzvu s podmínkami pro získání podpory vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu.

„Jedním z hlavních stavebních kamenů konkurenceschopného podniku jsou vysoce kvalifikovaní zaměstnanci. Educa dává možnost podnikatelům využít finanční prostředky z evropských fondů právě na vzdělávání a zvyšování profesních dovedností a znalostí zaměstnanců,“ upozorňuje generální ředitelka agentury CzechInvest Alexandra Rudyšarová.
Šanci na získání dotace mají projekty specializovaného vzdělávání zaměstnanců. Alespoň 80 procent vzdělávacích aktivit musí být zaměřeno na specifické znalosti a činnosti, zbytek školení může být vyplněn vzdělávacími programy obecného charakteru, tedy těmi, které jsou přenositelné do ostatních podniků nebo pracovních oborů. Za obecné školení je považováno například jazykové vzdělávání, trénink základních počítačových dovedností, prezentační a komunikační dovednosti, školení pro uživatele komerčně dostupných softwarových programů a podobně.

„Specifické školení se vyznačuje tím, že je spojeno s pracovní činností charakteristickou právě pro podnik žadatele. Využít ho můžou třeba společnosti, které vyrábějí jedinečný produkt a využívají k tomu specifické pracovní postupy. Právě trénink těchto postupů lze z programu Educa podpořit. Podpořit lze ale i školení obsluhy nových strojů či využívání nově vyvinutého softwaru,“ vysvětluje Rudyšarová.

Novinkou oproti minulé výzvě programu Educa je příležitost pro podniky žádat o dotace v rámci takzvaného dočasného rámce. Bez ohledu na velikost tak mají firmy šanci získat dotaci až do výše 100 procent výdajů souvisejících s projektem v hodnotě až 500 tisíc euro.

Konkrétní tipy, jak správně napsat žádost o dotaci, dostanou podnikatelé během série vzdělávacích seminářů, které pro připravuje agentura CzechInvest na květen a červen. V pěti regionech se budou moci dozvědět, jak omezit chybovost v žádostech a příležitost bude i k osobním konzultacím zaměřených na jednotlivé projekty žadatelů.

Žádosti o dotaci z programu Educa bude přijímat agentura CzechInvest od 3. května 2010 do 31. října 2011 (12:00) na adrese: Štěpánská 15, 120 00 Praha 2. Příjem žádostí v rámci dočasného rámce bude ukončen již 31. srpna 2010. Další informace týkající se aktuální výzvy najdou zájemci na adrese www.czechinvest.org/globalni-grant-educa nebo se můžou dotazovat emailem na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

Navigace

Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /www/rckas.cz/pcs.rckas.cz/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

Odkazy

Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /www/rckas.cz/pcs.rckas.cz/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

PřihlášeníReklama

Banner
Regionální centrum kooperace, a.s. nabízí nebytové prostory v centru města k pronájmu za velmi zajímavé ceny. Adresa nebytových prostor Komenského 882, Slavičín (GPS Loc: 49°5'24.321"N, 17°52'22.268"E. Neváhejte nás kontaktovat na tel 737 129 984 nebo rck@rckas.cz.
Banner
Tiskněte kvalitně do formátu A3 v Podnikatelském centru Slavičín za bezkonkurenční ceny. Nabízíme Vám kvalitní barevný tisk do formátu A3, tisk fotografií do formátu A4, tisk vizitek, laminování do formátu A3 a kroužkovou vazbu. Dále nabízíme velkoformátový černobílý i barevný tisk z vlastní předlohy do šíře 42" Grafická příprava a úprava Vašich podkladů na vyžádání. Podklady lze zaslat elektronickou poštou a sjednat termín vyzvednutí. Volejte tel. 737129984, případně rck@rckas.cz.
Reklamu poskytuje Regionální centrum kooperace

Kalendář

<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Váš názor

Jaké informace byste uvítali na našem webu?
 

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 3 
Copyright © 2020 PCS | Podnikatelské centrum Slavičín. Všechna práva vyhrazena.
Banner
Banner
Banner
Banner