PCS | Podnikatelské centrum Slavičín

Pro elektronický podpis nově do CzechInvestu
Čtvrtek, 03 Září 2009 22:03

Regionální kanceláře agentury CzechInvest vydávají elektronický podpis.

Cesta podnikatelů k dotaci z Operačního programu Podnikání a inovace je zase o něco jednodušší. Od zítřka lze získat kvalifikovaný certifikát pro vytváření elektronického podpisu, nutný pro podání žádosti o dotaci, i v regionálních kancelářích agentury CzechInvest. Ty jsou v každém krajském městě České republiky.

Žádosti o dotaci z Operačního programu Podnikání a inovace, který do roku 2013 podnikatelům nabízí téměř 100 miliard korun, přijímá CzechInvest výhradně v elektronické podobě prostřednictvím aplikace eAccount. „Podnikatelé informace o své firmě a jejím projektu ukládají na jedno jediné místo přístupné 24 hodin denně, což je obrovská výhoda pro ně i pro nás,upozorňuje Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka CzechInvestu.

K ověření totožnosti žadatelů o dotaci je zapotřebí při aktivaci účtu v eAccountu a následně i u dalších vybraných dokumentů použít elektronický podpis. „Jenom v tomto roce jsme vytvořili 1 457 uživatelských účtů. Jelikož CzechInvest neměl pravomoc elektronické podpisy prodávat, museli pro něj žadatelé k akreditovaným poskytovatelům kvalifikovaného certifikátu. Ti jsou u nás jenom tři,“ pokračuje Rudyšarová.

CzechInvest nedávno s jedním z akreditovaných poskytovatelů certifikačních služeb, První certifikační autoritou (I.CA), uzavřel smlouvu o partnerství, na jejímž základě může od 1. září 2009 zprostředkovávat vydávání a prodej certifikátů. Cesta k dotaci se tak zase o něco zkrátí. „První certifikační autorita tím v CzechInvestu získala významného partnera ke spolupráci při rozvíjení své činnosti a při zřizování výdejních míst certifikátů pro klienty I.CA,“ upozorňuje Martin Škorpil, obchodní ředitel I.CA.

„Postup získání certifikátu není složitý. Nejprve je třeba vyplnit elektronickou žádost o jeho vydání, která je dostupná na webu www.ica.cz. Žadatel přijde se žádostí na pobočku CzechInvest, kde ji naši pracovníci zpracují, což netrvá více než 10 - 15 minut. Platbu provede žadatel pomocí faktury na účet I.CA. Certifikát začne být platný v okamžiku vydání, podnikatelé tedy mohou ihned začít s vyplňováním žádosti o dotaci ze strukturálních fondů EU, nemusí čekat na uhrazení faktury,“ shrnuje Vít Štěpánek, ředitel odboru IT v CzechInvestu.

Platnost kvalifikovaného certifikátu je vždy omezena na jeden rok, ještě před jeho vypršením si ho mohou uživatelé sami prodloužit na základě výzvy, kterou obdrží emailem. Pokud to nestihnou, musí přijít pro nový. Kvalifikovaný certifikát může být vydán i jako součást výhodného balíčku TWINS, který kromě kvalifikovaného obsahuje i certifikát komerční, jenž lze využít například pro bezpečný přístup do datové schránky. Regionální kanceláře CzechInvestu vydávají certifikáty každý všední den od 8.00 do 16.30, zájemcům doporučujeme sjednat si schůzku předem.

Kontakty na regionální kanceláře CzechInvestu:

http://www.czechinvest.org/regionalni-kancelare

 

 

Navigace

Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /www/rckas.cz/pcs.rckas.cz/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

Odkazy

Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /www/rckas.cz/pcs.rckas.cz/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

PřihlášeníReklama

Banner
Regionální centrum kooperace, a.s. nabízí nebytové prostory v centru města k pronájmu za velmi zajímavé ceny. Adresa nebytových prostor Komenského 882, Slavičín (GPS Loc: 49°5'24.321"N, 17°52'22.268"E. Neváhejte nás kontaktovat na tel 737 129 984 nebo rck@rckas.cz.
Banner
Tiskněte kvalitně do formátu A3 v Podnikatelském centru Slavičín za bezkonkurenční ceny. Nabízíme Vám kvalitní barevný tisk do formátu A3, tisk fotografií do formátu A4, tisk vizitek, laminování do formátu A3 a kroužkovou vazbu. Dále nabízíme velkoformátový černobílý i barevný tisk z vlastní předlohy do šíře 42" Grafická příprava a úprava Vašich podkladů na vyžádání. Podklady lze zaslat elektronickou poštou a sjednat termín vyzvednutí. Volejte tel. 737129984, případně rck@rckas.cz.
Reklamu poskytuje Regionální centrum kooperace

Kalendář

<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Váš názor

Jaké informace byste uvítali na našem webu?
 

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 7 
Copyright © 2020 PCS | Podnikatelské centrum Slavičín. Všechna práva vyhrazena.
Banner
Banner
Banner
Banner