PCS | Podnikatelské centrum Slavičín

Pondělí, 24 Srpen 2009 22:12

MŽP ČR přišlo s úpravou podmínek programu Zelená úsporám, jež zpřístupní dotace širšímu okruhu žadatelů

„Současná ekonomická krize, která má závažnější následky, než jsme očekávali, brání občanům investovat do velkých projektů, které byly předmětem původního návrhu programu Zelená úsporám. Proto jsme se rozhodli upravit program a vyjít vstříc i menším projektům s nižšími investicemi, které povedou k energetickým úsporám a zároveň ke snižování emisí, jako je kupř. výměna oken,“ uvedl k úpravám programu ministr životního prostředí Ladislav Miko.


Nově si bude moci veřejnost zažádat o dotaci na jakékoli úsporné opatření (výměna oken, zateplení střechy, zateplení podlahy apod.) za předpokladu dosažení kvalitativních kritérií a požadované úspory roční měrné potřeby tepla o minimálně 20 %. Vypuštění podmínky požadující původně kombinaci několika opatření najednou umožní získat dotaci i těm, kdo si v současné době nemohou větší investici dovolit. Zároveň MŽP ČR zvýšilo dotační podporu v oblasti celkového zateplení objektu. Nově tak dotace na celkové zateplení překračuje hranici 30 % celkových investičních nákladů a projekty zateplení pro žadatele tak znatelně zlevňují.
Zásadní novinkou v programu je také snížení vstupních nákladů, a to v podobě dotace na nezbytné energetické ohodnocení domu, na vypracování projektu realizace energetických úspor a na instalaci obnovitelných zdrojů. Dotace na projektové dokumentace a na energetické hodnocení budou fixní a budou se vyplácet v momentě schválení žádosti o dotaci. Tato podpora je poskytována z prostředků technické asistence programu Zelená úsporám a bude vyplácena do 31. 3. 2010, anebo do vyčerpání celkové částky 50 mil. Kč. „Jde nám především o motivaci projektantů a veřejnosti, aby se sami začali zajímat, jak mohou i oni snížit emise skleníkových plynů a náklady na bydlení,“ doplnil ředitel Státního fondu životního prostředí Petr Štěpánek.
Program Zelená úsporám chce MŽP ČR rozšířit rovněž o dotace na celkové zateplení panelových domů. V příštích dvou měsících dojde k podpisu prodejních smluv na dalších zhruba 20 milionů ušetřených emisních jednotek. „S ministerstvem pro místní rozvoj byla dosažena dohoda na nastavení konkrétních podmínek pro poskytnutí dotace,“ upozornil ministr životního prostředí Ladislav Miko.
Žádosti na základě nových podmínek přijímá Státní fond životního prostředí spolu s partnerskými bankami od 17. srpna t.r.. Nové podmínky  jsou k dispozici také na webových stránkách programu (www.zelenausporam.cz).
 

Navigace

Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /www/rckas.cz/pcs.rckas.cz/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

Odkazy

Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /www/rckas.cz/pcs.rckas.cz/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

PřihlášeníReklama

Banner
Regionální centrum kooperace, a.s. nabízí nebytové prostory v centru města k pronájmu za velmi zajímavé ceny. Adresa nebytových prostor Komenského 882, Slavičín (GPS Loc: 49°5'24.321"N, 17°52'22.268"E. Neváhejte nás kontaktovat na tel 737 129 984 nebo rck@rckas.cz.
Banner
Tiskněte kvalitně do formátu A3 v Podnikatelském centru Slavičín za bezkonkurenční ceny. Nabízíme Vám kvalitní barevný tisk do formátu A3, tisk fotografií do formátu A4, tisk vizitek, laminování do formátu A3 a kroužkovou vazbu. Dále nabízíme velkoformátový černobílý i barevný tisk z vlastní předlohy do šíře 42" Grafická příprava a úprava Vašich podkladů na vyžádání. Podklady lze zaslat elektronickou poštou a sjednat termín vyzvednutí. Volejte tel. 737129984, případně rck@rckas.cz.
Reklamu poskytuje Regionální centrum kooperace

Kalendář

<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Váš názor

Jaké informace byste uvítali na našem webu?
 

Kdo je online

Právě připojeni - hostů: 8 
Copyright © 2020 PCS | Podnikatelské centrum Slavičín. Všechna práva vyhrazena.
Banner
Banner
Banner
Banner